DWORP De vijfde editie in de Rand bracht opnieuw heel wat scholen en leerlingen op de been. In februari en maart schreven leerlingen uit 15 basisscholen hun zotste, ontroerendste en mooiste verhalen. Uit ruim 3.500 inzendingen selecteerde de jury 50 verhalen die een plaats kregen in het Pluimboek 2026.
‘Bijzonder aan De Wondere Pluim is dat elk kind de kans krijgt om in zijn of haar eigen woorden te schrijven. De verhalen worden beoordeeld in twee groepen: moedertaalsprekers Nederlands en meertalige leerlingen. Zo krijgen alle kinderen, ongeacht hun thuistaal, ruimte om hun verbeelding te tonen en plezier te beleven aan schrijven’, klinkt het bij organisator Cultivers.
‘Het project brengt ook scholen, ouders en families samen rond verhalen. Ouderjury’s lezen mee, een leescomité maakt een verdere selectie en de winnaars worden gekozen door een vakjury met auteurs en een kinderjury vanuit bibliotheek en school.’ Tijdens het slotfeest in Destelheide worden de bekroonde verhalen gevierd met een verhalenparcours en een officiële prijsuitreiking.
Meer info via cultivers.be