Horstfestival
14,15 EN 16 MEI
Vilvoorde, Asiatpark, meer info

Het is straks weer feest in het Asiat Park. Ondanks, of eerder dankzij, de eigenzinnige en vooruitstrevende aanpak van Horst Arts & Music, stevent het festival weer af op een uitverkochte editie. Op het programma staan dan ook meer dan 120 artiesten uit de elektronische dansmuziek die dj-sets en live performances geven in een uniek kader. En daarnaast krijgt de festivalsite nog eens een extra dimensie door tal van artistieke en architecturale ingrepen. 

Vernieuwing

Het muziekprogramma verwelkomt heel veel namen uit het internationale, onafhankelijke clubcircuit. Tot de grotere namen behoren daar: Todd Edwards, Stacey Hotwaxx Hale, Gilles Peterson & MC Rob Galliano, Daphni, Carré en DJ Swisha, Moxie, Ehua en Yu Su. Muziekprogrammator Simon Nowak kiest daarnaast voor vernieuwing en confrontaties van stijlen. Getuige ervan zijn de koppeling van artiesten voor specifieke projecten zoals Call Super & Parris met ‘Can You Feel the Sun’, livwutang & Priori, en de ‘Night Moves’ van Jade Seatle & Jane Fitz.

Horst staat er voorts op om Belgische artiesten een opvallende plaats op de affiche te geven. Zo staan onder meer AliA, Altinbas, Ben Kamal, Clara D, DJ Rino, Mankiyan en Susobrino op het programma. Brussels multitalent Le Motel mag zelfs de slotshow voor zijn rekening nemen, die wordt aangekondigd als a one-of-a-kind closing ceremony

Kunst & architectuur

Daarnaast presenteert Horst een stevig kunstluik dat de publieke ruimte volgens Louise Goegebeur moet omtoveren tot een plek waar iedereen zich niet alleen thuis voelt maar ook gehoord en gezien wordt. Nieuw is een immersieve multidisciplinaire performance, die dagelijks te genieten zal zijn. Die is het resultaat van een atelierweek onder de vleugels van kunstenaar en performer Fallon Mayanja en de organisatie The Constant Now, die zwarte en andere historisch gemarginaliseerde stemmen naar de voorgrond brengt. Queereeoké is dan weer een Duits initiatief dat op zaterdag een radicaal inclusieve karaoke organiseert. Ook de Brusselse collectieven Apolemia en Anal Pompidou zullen zeker voor spraakmakende interventies zorgen.

Blikvanger op architecturaal gebied is de tijdelijke Vilvoordse versie van ‘Building Biospheres’, het project dat de Brussels/Tervuurse landschapsarchitect Bas Smets vorig jaar presenteerde in het Belgisch Paviljoen van de Architectuurbiennale van Venetië. Dat krijgt een tweede plantenleven dankzij de medewerking van de studenten van de Vilvoordse tuinbouwschool Horteco. Tenslotte is het uitkijken naar de nieuwe podia, paviljoenen en sculpturen die worden gecreëerd door de Spaanse studio TAKK, TEd’A arquitectes uit Mallorca en de vrouwen van L’ÉQUIPE architectes.