01 feb '21

Nieuwe secundaire school

1321
door Tina Deneyer
In Sint-Pieters-Leeuw zijn er concrete plannen voor een eerste secundaire school.

‘De scholengroep Korha, met onder meer ook het Heilig Hart & College in Halle, wil in onze gemeente een middenschool oprichten’, bevestigt Jan Desmeth (N-VA), burgemeester van Sint-Pieters-Leeuw. ‘Het gaat om de eerste graad van het secundair onderwijs met plaats voor zo’n 300 leerlingen. De gemeente is bereid om in Zuun een terrein in erfpacht te geven, vlakbij basisschool ’t Populiertje. De financiering met capaciteitsmiddelen van het departement Onderwijs zou aangevuld worden met geld uit het Vlaams Randfonds. We bekijken nu wat er op vlak van ruimtelijke ordening moet gebeuren en wachten de resultaten van de mobiliteitsstudie af.’ Desmeth hoopt dat de school over een drie jaar haar poorten zal kunnen openen. ‘Zo’n secundaire school is meer dan welkom in Sint-Pieters-Leeuw. Onze gemeente telt intussen 35.000 inwoners. We zijn eigenlijk een blinde vlek op de kaart. Hoog tijd dat die wordt weggewerkt.’