01 jul '20

‘De essentie van vakantie? Je vrij voelen!’

3590
door Nathalie Dirix
‘Niets moet, alles kan. Dat is voor mij de echte betekenis van vakantie. Tijdens het jaar heb ik als schepen een superdrukke agenda. Dan wordt mijn leven gemeten door de tijd. Wat een contrast met de vakantie. De periode van het jaar waar ik tijd heb om zorgeloos te genieten van kleine dingen.'

'Waar je dat doet, vind ik niet zo belangrijk. Dat vrijheidsgevoel, dat is voor mij de essentie van vakantie.’ 

‘Mijn echtgenoot en drie kinderen zijn geen grote reizigers. Hoewel we al enkele keren met het vliegtuig op vakantie zijn geweest, is het buitenland voor ons geen must. Van het leven genieten, kunnen we ook dichtbij huis. Wel hebben we graag dat de zon van de partij is. Als die schijnt, hebben we niet veel nodig om ons op vakantie te voelen.’

‘Deze zomer kijk ik ernaar uit om in onze gemeente mooie wandelingen te maken én op restaurant te gaan. Klinkt nogal gewoon, maar door corona wordt dat iets buitengewoon. Ik verlang er ook naar om opnieuw vrienden en familie in onze tuin te ontvangen. Gewoon om bij te praten over alles wat we de voorbije maanden ervaren hebben. Corona heeft me nog meer doen beseffen hoezeer we als mens nood hebben aan sociale contacten.’

‘De lockdown was voor iedereen moeilijk, maar ik ben ook op een positieve manier verrast door al het plichtsbesef en de opbouwende initiatieven die ik heb gezien. Ik denk bijvoorbeeld aan het online platform Koop in Beersel, waar je allerlei handige informatie over lokale handelaars vindt.’

‘Het lokale toerisme zit in de lift. Wij spelen daar met de gemeente graag op in met Zomer in Beersel. Op www.visitbeersel.be vind je meer info over zes zomerse uitdagingen die onze gemeente organiseert. Het zijn leuke activiteiten die je uitnodigen om onze streek beter te leren kennen. Winnaars ontvangen een waardebon die ingeruild kan worden bij een plaatselijke handelaar.’

‘Het belooft een mooie zomer in Beersel te worden. We hebben een zware periode achter de rug. We zijn toe aan ontspanning. Laten we genieten van al het moois dat onze streek en de zomer te bieden hebben, maar laten we niet vergeten dat op een slimme en verantwoorde manier te doen. Noem het verstandig genieten.’