01 mrt '20

Meise boven

3965
door Joris Herpol
Herman Van Mileghem uit Meise werd vorige maand door Johan Gielen aangeduid om deketting voort te zetten. Voor Van Mileghem staat alles in het teken van Meise Boven.

Herman Van Mileghem (56) is in Wemmel geboren, woonde er 17 jaar en verhuisde dan, na een korte tussenstop in Relegem, naar zijn thuis in Meisecentrum. Daar woont hij sinds 1987. Hij heeft er zijn eigen zaak van glaswerken, aluminium ramen, deuren, zonneweringen en poorten, die hij van zijn vader René (82) heeft overgenomen. ‘Ik kreeg het ondernemerschap met de paplepel ingelepeld. We maken al onze aluminium ramen en deuren zelf van de profielen die we aankopen. We begonnen van nul; nu heb ik acht mensen in dienst. We denken niet meteen aan uitbreiden want goede stielmannen vinden, is niet eenvoudig. Schrijnwerker in aluprofielen, maar ook gewoon een stielman die met andere materialen kan werken, zijn knelpuntberoepen. Onze werknemers zijn wel trouw, er is haast geen verloop. Bovendien willen we het overzicht op het werk behouden. We hebben veel klanten rond de kerktoren in Meise en in de omliggende gemeenten. We zoeken het niet te ver.’

Niet te onderschatten

Het voortzetten van de familiezaak is verzekerd. ‘Onze zoon Jarno (26) werkt intussen mee in de zaak.’ Het was trouwens zoon Jarno die ervoor zorgde dat Van Mileghem al veertien jaar gepassioneerd voorzitter is van voetbalclub KFC Meise. ‘Jarno begon op zijn zesde te voetballen en als ouder geraak je zo in contact met de clubwerking. Ik hielp bij klusjes en al snel kwam van het een het ander. Ze zochten een voorzitter en ik zegde toe. Ik doe dat heel graag, maar het is niet te onderschatten. Onze club telt inmiddels 350 leden en heeft een uitgebreide jeugdwerking. Familiewaarden staan voorop. Iedereen is welkom, maar we willen wel dat de voertaal het Nederlands is. Dat lukt, want voetbal is in feite een universele taal. Je kan snel duidelijk maken wat je met een bal allemaal kan doen en de spelertjes passen zich aan. We zetten sterk in op onze jeugdwerking. Het eerste elftal bestaat uit 25% eigen jeugd, 25% komt uit Meise en 25% zijn clubspelers. Het tweede elftal bestaat voor de helft uit eigen jeugd. Groen-wit draagt Meise hoog in het vaandel: 60% van de jeugdspelers woont in Meise. We hanteren daarvoor een voorrangsregel bij de inschrijving. KFC Meise wil zo de sportieve motor zijn van de gemeente; maar evenzeer een familiale voetbalvereniging die een meerwaarde wil bieden aan het sociale leven.’

Populaire sport

De Rode Duivels behaalden het maximum van de punten in de kwalificatieronde voor het Europees kampioenschap voetbal in juni en juli. Zo’n prestatie heeft ook gevolgen voor kleinere clubs. ‘Voetbal is sowieso een populaire sport, maar als het Belgisch elftal het goed doet, dan krijg je meer inschrijvingen. Ik vrees dat de vraag groter zal zijn dan wat we kunnen aanbieden. De beschikbare accommodatie - drie voetbalterreinen en acht kleedkamers - en het aantal gediplomeerde jeugdtrainers ligt vast. Als er te veel aanvragen komen, zullen we een inschrijvingsstop moeten invoeren. Laat ons hopen dat het niet nodig is.’

Van Mileghem richt zich niet alleen naar het voetbal. ‘In het dorp worden onder de noemer ‘Meise Boven’ tal van festiviteiten georganiseerd. Deze vzw van en voor de mensen uit Meise organiseert onder andere de Midzomerfeesten, maar ook de uitzendingen van de voetbalwedstrijden van de Rode Duivels op groot scherm in Meisecentrum. Die evenementen lokken telkens een paar duizend toeschouwers. Allemaal uit Meise en omstreken. Dat creëert een hechte band. De opbrengst van de activiteiten gaat overigens naar goede doelen, onder andere naar de lokale verenigingen. Die helpen ook mee met de organisatie van de evenementen. En zo blijft iedereen nauw betrokken bij het sociale leven in het dorp.’